ביוגרפיה של רות וסטהיימר

ד"ר רות קרולה וסטהיימר (באנגלית: Ruth Westheimer; נולדה בשם קרולה רות זיגל ב-4 ביוני 1928 בפרנקפורט שבגרמניה) היא מטפלת מין אמריקאית.

וסטהיימר נשלחה על ידי הוריה לשווייץ בגיל 10 ושם עברה את תקופת מלחמת העולם השנייה, בעוד שהוריה נספו בשואה. לאחר תום המלחמה היא עלתה לארץ ישראל והצטרפה לארגון ההגנה בירושלים. היא הוכשרה בירי צלפים ונפצעה בקרב מפצצה במהלך מלחמת העצמאות. לאחר מכן היא למדה פסיכולוגיה באוניברסיטת הסורבון, שם גם לימדה. היא היגרה לארצות הברית בשנת 1956 ולמדה באוניברסיטת קולומביה, שם סיימה לימודי תואר שני בסוציולוגיה ודוקטורט בחינוך. את הפוסט-דוקטורט שלה על מיניות האדם עשתה ב-New York Hospital-Cornell University Medical Center בניו יורק.

תוכנית הטלוויזיה שלה "Sexually Speaking" שודרה לראשונה בשנת 1980 כתוכנית מוקלטת שמשכה 15 דקות. התוכנית זכתה להצלחה והיא משודרת בכל רחבי ארצות הברית. התוכנית נחשבת כנה, הומוריסטית ומעוררת כבוד.

וסטהיימר כתבה מספר ספרים על מיניות האדם, בהם Dr. Ruth's Encyclopedia of Sex. היא גם הועסקה כמרצה וחוקרת באוניברסיטת ניו יורק ומעבירה סמינרים, למשל, באוניברסיטת ייל. נוסף על תוכנית הטלוויזיה שלה יש לה תוכנית רדיו המשודרת בכל רחבי ארצות הברית.

וסטהיימר דוברת עברית שוטפת, נוהגת לבקר הרבה במדינת ישראל, ולשאת הרצאות בתחומי מומחיותה. בתחילת ימי הערוץ השני הנחתה תוכנית בנושאי ייעוץ מיני, כשלצידה השדר ערד ניר.

וסטהיימר נישאה שלוש פעמים. לבעלה השלישי, מנפרד וסטהיימר, הייתה נשואה עד יום מותו בשנת 1997. לווסטהיימר שני ילדים, מרים וג'ואל, וכמה נכדים.


המאמר מזכיר את האנשים הבאים:   רות וסטהיימר (קרולה רות סיגל)

המידע הזה מתפרסם לפי רישיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו (GFDL)
אתה צריך להכנס למערכת על מנת לערוך את המאמר

תגובות

Please log in / register, to leave a comment

ברוכים הבאים ל JewAge!
חפש מידע אודות מקורות משפחתך